Miejski relaks: Gdzie i jak zawiesić hamak w mieście? 0

Miejski relaks: Gdzie i jak zawiesić hamak w mieście?

Gdy za oknem tylko zrobi się ciepło, wiele osób ruszy w świat w poszukiwaniu przygód i odkrycia nowych miejsc do hamakownia w terenie. Inni będą pochłonięci obowiązkami dnia codziennego i pracą, a podróż poza miasto nie będzie możliwe. Jeżeli zaliczacie się do tych ostatnich ,to właśnie dla was przygotowaliśmy dzisiejszą listę dobrych miejscówek na hamak w mieście.

Przyjęło się, że hamak rozwieszamy pomiędzy drzewami lub na przygotowanych do tego stelażach i zaczepach, ale nie są to jedyne miejsca, w których możemy stworzyć swoją oazę spokoju. Przy odrobinie kreatywności znajdziemy dużo więcej możliwości rozwieszenia hamaka, nawet w mieście.

Najlepsze opcje na hamak w Twoim mieście

Samochody i hamak

Prawie każdy z nas w rodzinie posiada samochód. Jeśli posiadasz bagażnik dachowy, to dobre miejsce do przymocowania taśmy z systemu Triplander Quick Drag. Możesz poszukać też innych wytrzymałych elementów do których się przymocujesz hamak, w niektórych autach spokojnie możesz „przytrzasnąć” taśmy hamaka drzwiami.

Hamak możesz rozwiesić, także jeżeli mamy tylko jeden samochód, wystarczy, że znajdziesz drugi punkt mocowania, np. drzewo lub inny wytrzymały i nieruchomy obiekt.

Jeziora i kąpieliska miejskie z hamakiem

Pierwszą myślą w upalne dni jest odpoczynek nad wodą. Na szczęście w większości miast lub w pobliżu znajdują się jeziora i obiekty wodne z przygotowanymi kąpieliskami lub „dzikimi plażami”. Chłodniejsze otoczenie nad wodą, możliwość kąpieli i bliższy kontakt z naturą jest idealną opcją na zawieszenie hamaka.p>

Hamak na dachu, tarasie lub balkonie

Nie od dziś wiadomo, że widoki na szczytach gór są obłędne, dlatego to dobre miejsce na rozwieszenie hamaka. Miasto rządzi się swoimi prawami, ale ma też swoje szczyty na których możemy rozwiesić hamak. Niektóre budynki są przystosowane do użytkowania dachów w celach rekreacyjnych, inne posiadają balkony i duże tarasy, na których warto zawiesić hamak.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Rozwieszanie hamaka blisko krawędzi lub w miejscach bez balustrad może doprowadzić do upadku z wysokości i poważnych konsekwencji.

Hamakowanie pod mostem

W miastach jest wiele mostów pod którymi stworzone są ścieżki spacerowe, łąki i tereny rekreacyjne, a powstający pod nimi cień jest zbawienny podczas „żaru” lejącego się z nieba. Budowa mostów często pozwala na zaczepienie systemu Triplander Qick Drag o belki znajdujące się od spodu, dlatego to świetne miejsce na rozwieszenie hamaka.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, a miejsce rozwieszania nie powinno być uciążliwe dla innych osób w twoim otoczeniu.

Rozwieś hamak w parku

To jedna z najpopularniejszych, najbezpieczniejszych i najłatwiejszych opcji jaką możemy wybrać myśląc o hamaku w mieście. W miastach wciąż powstają nowe tereny zielone, parki i miejsca przystosowane do codziennego relaksu i odpoczynku. W takim „miejskim łonie natury” z powodzeniem i bezproblemowo znajdziemy drzewa na których możemy zawiesić nasz hamaka i oddać się chwili wytchnienia.

Hamak przy placu zabaw i boiskach

Każdy rodzic wie, że dziecko potrzebuje ruchu, zabawy i pochłaniających zajęć. Każdy rodzic wie, że place zabaw czy boisko do np. piłki nożnej zafascynuje naszą pociechę. To kolejne świetne miejsce na zabranie ze sobą hamaka, aby oddać się chwili odpoczynku podczas szaleństw dzieci, a kiedy i one się zmęczą z pewnością chętniej odpoczną na hamaku niż ławce.

Hamak możesz rozwiesić pomiędzy drzewami w pobliżu lub barierki przy placu zabaw. Ciekawym rozwiązaniem jest też zawieszenie hamaka pomiędzy słupkami bramki do piłki nożnej (oczywiście dopiero po treningu, finalnie chcemy odpocząć, a nie zostać celem 😊)

Hamak miejski

Coraz więcej miast i miasteczek inwestuje w tereny rekreacyjne na których nierzadko pojawiają się hamaki miejskie udostępnione do ogólnego wykorzystania. To dobre rozwiązanie, jeśli nie posiadasz jeszcze swojego własnego hamaka. Jeśli będziesz mieć szczęście, niektóre hamaki miejskie posiadają nawet daszki przeciwsłoneczne, które zdecydowanie poprawią komfort.

Masz pomysł na hamak w mieście? Daj znać!

Dajcie znać w komentarzu pod blogiem gdzie wy hamakujecie w miastach. Może macie swoje ulubione miejscówki lub typy miejsc które preferujecie?

 

Jesteśmy pasjonatami hamakowania, dlatego na każdy spacer, wycieczkę i podróż zabieramy ze sobą swoje hamaki. Nie wiadomo co życie przyniesie, ale lepiej być przygotowanym 😊, tym bardziej, że hamak Triplander Summer Light waży mniej niż mała butelka wody.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl