Idealny towarzysz podróży: Cechy dobrego hamaka turystycznego 0

Idealny towarzysz podróży: Cechy dobrego hamaka turystycznego

Przygotowując się do podróży życia musimy zadbać o komfort, aby podróż marzeń nie zamieniła się w męczarnię. W celu zapewnienia wygody możemy zabrać ze sobą m. in. krzesło turystyczne, karimatę, albo… hamak turystyczny!

Hamak turystyczny, czyli wisząca stacja dowodzenia jest alternatywą dla wszystkich wymienionych wcześniej sprzętów i posiada jeszcze więcej plusów.

Hamak posłuży jako siedzisko, sypialnia i najlepsze miejsce do odpoczynku podczas przerwy czy nocowania. Ponadto jego wymiary transportowe i waga sprawia, że nie ma sobie równych, a kręgosłup każdego uczestnika wycieczki podziękuje za ten wybór na koniec dnia.

Hamak turystyczny - Triplander

Dlaczego hamak turystyczny Triplaner

Lekki hamak na każdą wędrówkę

Hamaki turystyczne są bardzo lekkie w przeciwieństwie do klasycznych hamaków ogrodowych, które mogą ważyć nawet 3kg. Dla porównania, hamak turystyczny Triplander Summer Light waży zaledwie 350g, a Triplander Summer Classic niecałe 500g.

Tak niską wagę możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiału nylonowego o gramaturze od 40-65g/m2, wzmacnianego specjalnymi włóknami metodą ripstop.

Magda - Triplander

Duży hamak turystyczny w małym opakowaniu

Hamaki turystyczne Light i Classic to pełnowymiarowe hamaki, które po rozłożeniu zmieszczą osobę o wzroście 190cm gwarantując dużą dawkę komfortu i wygody. Jednocześnie po spakowaniu w pokrowiec zmieszczą się spokojnie do plecaka lub kieszeni kurtki, a jeśli tam już zabrakło miejsca, możemy przytroczyć je do paska od spodni i plecaka.

Wymiary transportowe hamaka turystycznego są tak małe, że bezproblemowo zmieści się w bagażu na każdą wyprawę.

Hamak turystyczny Triplander Summer Strong

Wytrzymałość hamaka turystycznego Triplander

Dobry hamak turystyczny to sprzęt, który musi być wygodny i wytrzymały, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, nawet w trudnych warunkach.

Hamaki Triplander cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością i posiadają dopuszczalne obciążenie statyczne na poziomie 250kg dla wersji Light , 300kg dla wersji Classic i 350kg dla wersji Strong.

Hamak turystyczny Triplander Summer Classic

Właściwości hamaka turystycznego Triplander

Oddychalnośc hamaka turystycznego Triplander

Hamaki turystyczne wykonane z nylonu cechują się dużą oddychalnością, pozwalającą na swobodny przepływ powietrza. Dzięki dobrej oddychalności materiału użytkownik nie poci się, a sen i wypoczynek może być komfortowy przez długi czas.

Właściwości wodoodporne i szybkoschnące hamaka turystycznego

Materiał w hamakach Triplander został zaimpregnowany w technologii DWR (Durable Water Repellency), czyli tkanina została zabezpieczona przed wchłanianiem wody. To sprawia, że woda skrapla się na powierzchni hamaka i swobodnie spływa, a po deszczu możemy strzepać wodę z hamaka w celu szybszego osuszenia.

Jeśli opady deszczu będą bardzo intensywne i hamak turystyczny zamoknie, tkanina nylonowa posiada właściwości szybkoschnące, dzięki swojej niewielkiej wadze i gramaturze. Przewiewny materiał możemy szybko osuszyć i powrócić do hamakowania.

Hamak turystyczny Triplander Summer Light

Hamak turystyczny na każdą okazję i porę

Hamak turystyczny to nieoceniony i elastyczny pod kątem użytkowania sprzęt, który możemy wykorzystywać praktycznie wszędzie, niezależnie od kierunku podróży.

W swojej klasycznej formie, hamak jest dedykowany do użytkowania wiosną, latem i wczesną jesienią, ale przy doposażeniu zestawu w podpinki, śpiwory itp. Z powodzeniem może być wykorzystywany zimową porą gwarantując odpowiedni komfort termiczny.

Duże możliwości personalizacji hamaka turystycznego przez dokładanie akcesoriów i dodatków pozwala na stworzenie zestawu idealnego wyposażonego w świetne systemy zawieszania, organizery, karimaty, poduchy i wiele innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl